جستجو

نشست هاي تخصصي

نشست هاي تخصصي

تاریخ: ﺳﻪشنبه, 22 مرداد,1392 نظرات: 0 نظر نمایش: 1440 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بافت هاي فرسوده - نشست سوم

بافت هاي فرسوده - نشست سوم

سومین نشست تخصصی "بررسی بافت‌های فرسوده شهری اهواز: چالش‌ها و راهکارها" به همت مدیریت مطالعات و پژوهش معاونت برنامه‌ریزی و توسعه برگزار شد.

 

زمان: سه شنبه 15 مرداد 1392                   مکان: سالن اجتماعات دفتر شهردار
 

در این نشست که با موضوع چالشها و راهکارهای افزایش تسهیلات بانکی و قانونی بافتهای فرسوده و با حضور نمایندگان بانکهای عامل در سالن اجتماعات دفتر شهردار اهواز برگزار شد، فلسفی زاده، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهری اهواز و نمایندگان بانکهای ملی، مسکن، شرکت عمران و مسکن سازان خوزستان و کارشناسان مسئول شهرداری اهواز حضور داشتند، گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت‌ها و موانع قانونی و اداری مربوط به بافتهای به اصطلاح فرسوده شهری ارائه دادند.
در این ارتباط فلسفی زاده، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی، عسگری نماینده بانک مسکن استان خوزستان، حاجی‌پور نماینده بانک ملی استان، نماینده شرکت عمران و مسکن‌سازان خوزستان و مدیر مطالعات و پژوهش معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری اهواز با توضیح دیدگاهها و راهکارهای پیشنهادی خود برای افزایش تسهیلات و رفع برخی مشکلات از جمله ضمانتنامه‌ها، نرخ سود و سقف تسهیلات و نحوه مشارکت بانکها در پروژه‌های عمران و مسکن شهری به صورت مشترک ارائه دادند که مورد استقبال بانکها و مسئولان شهرداری اهواز قرار گرفت.
 مدیر مطالعات و پژوهش معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری اهواز، گفت: در این جلسه که در فضایی بسیار صمیمی و کارشناسی برگزار شد، به اتفاق آراء حاضرین در این نشست مصوب گردید به منظور تسریع در نوسازی و بهسازی شهری و نیز افزایش رضایتمندی شهروندان از نحوه دریافت تسهیلات بانکی و کاهش بوروکراسی اداری، کارگروهی مشترک و تخصصی به صورت دوره ای در هر ماه برگزار و پیشنهادات و درخواستها از جانب شهروندان، شهرداری و بانکها به صورت تعاملی و مشارکتی بررسی و در کوتاه‌ترین زمان نتیجه به متقاضیان ارائه گردد.
امین شحیطاوی اضافه کرد: این کارگروه متشکل از نمایندگان بانکهای عامل، سازمان نوسازی و بهسازی شهری اهواز، معاونت مشارکتها و سرمایه‌گذاری شهرداری اهواز، سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان راه و شهرسازی و شرکت عمران و مسکن سازان خوزستان خواهد بود.
شحیطاوی با ذکر این مطلب ابراز امیدواری کرد: با تشکیل این کارگروه تخصصی، بسیاری از مشکلات بانکی و قانونی شهروندان رفع شده و روند ساخت و ساز در بافتهای فرسوده شهر اهواز، سرعت بیشتری به خود بگیرد.
در پایان، فرجی، دبیر نشست‌های تخصصی مدیریت مطالعات و پژوهش با تشکر از شرکت فعال و مسئولانه مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهری اهواز، نمایندگان بانکها و کارشناسان مرتبط افزود: نشست تخصصی بعدی بافت فرسوده توسط این مدیریت با محور مسائل حقوقی و اداری بزودی برگزار خواهد شد.

 

نتایج نشست سوم "بررسی بافت فرسوده شهر اهواز: چالش ها و راهکارها"
 

 • پرداختن به مشکلات بانکی و تسهیلاتی
 • مشخص شدن چالش‌های اصلی همچون سود بالای تسهیلات، عدم پذیرش سندهای عادی بعنوان ضمانت‌نامه و...
 • اعلام نیاز به کمک گرفتن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای کمک به کاهش سود تسهیلات بعنوان یک راهکار
 • تشکیل یک کارگروه مشترک متشکل از نمایندگان بانک ها، و کارشناسان سازمان مسکن وکارشناسان سازمان بهسازی و نوسازی توسط این سازمان و به منظور بررسی مشکلات تسهیلاتی.
   

شرکت کنندگان:

مهندس فلسفی زاده(مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز-آقای امین شحیطاوی(مدیر مطالعات و پژوهش)-آقای صادق چلداوی(کارشناس مطالعات و پژوهش)-آقای اسماعیل ابراهیمی(کارشناس مطالعات و پژوهش)-خانم فاطمه فرجی بیرگانی (کارشناس مطالعات و پژوهش)-آقای اسدالله حاجیپور(نماینده اعتبارات بانک ملی)-آقای یاور عسکری(نماینده بانک مسکن)-آقای احمدرضا رستگارزاده(کارشناس تسهیلات شرکت عمران و مسکن سازان خوزستان)-خانم فرزانه وحیدیان(مسئول بافت فرسوده معاونت شهرسازی و معماری) -آقای علیرضا بایمانی(سرپرست معاونت طرح و توسعه سازمان بهسازی و نوسازی شهر اهواز)-آقای عارف عباسی اصل(کارشناس املاک شهرداری اهواز)

کد: 12906
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
 • بافت هاي فرسوده - نشست سوم
 • بافت هاي فرسوده - نشست سوم
 • بافت هاي فرسوده - نشست سوم
 • بافت هاي فرسوده - نشست سوم
 • بافت هاي فرسوده - نشست سوم
 • بافت هاي فرسوده - نشست سوم
 • بافت هاي فرسوده - نشست سوم
 • بافت هاي فرسوده - نشست سوم

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.